Pod pojem hra se dá představit mnoho věcí, lidé si nejčastěji vybaví svoje oblíbené „deskovky“, či hry, které hrávali se svými přáteli v období svého dětství. Hry nás bavili a baví po dlouhou dobu našich životů od dětství až do jejich konců.
Děti a hry
Hra jako taková je pro děti formou učení. Řekneme-li, že si dítě hraje, tak se učí a zdokonaluje se ve svých kognitivních a jiných schopnostech. Vzpomeňme si, jak jsme si sami hráli s kostičkami a skládali je do nejrůznějších tvarů. To jsme se akorát učili dát najevo naše tvůrčí schopnosti, stejně tak jako když jsme malovali, kreslili, či prostě jenom čmárali obrazce, za které nás rodiče odměňovali slovy „to je ale překrásné“ a následně se nás vyptávali, co jsme to vlastně stvořili.
Deskové hry
Stolní neboli deskové hry, jak už jejich název napovídá, mají jako svojí nedílnou součást desku, nebo vyžadují přítomnost stolu, stolní desku. Cíl a podstat stolních her je vždy jiná, někdy vyžaduje jen štěstí v hodu kostkami, jako například „člověče nezlob se“. Jindy se pomocí složitějších pravidel snaží docílit procvičení naší mysli a schopnosti předvídat a plánovat dopředu. Příkladem takové hry je světoznámá hra šachy, v angličtině chess, ve které se snažíte pomocí svých figur a různých taktik přelstít svého nepřítele a dostat jeho hlavní figuru krále do pozice „šach mat“.
Počítačové hry
S rozvojem technologii, došlo ke vzniku her v nejrůznějších formách. Jednou z prvních byla dvourozměrná verze stolního tenisu. Dále vznikali různé herní automaty, arkády, ty bychom je mohli najít v různých hernách zaměřených právě na tento druh her. Mezi nejslavnější patří beze sporu Pac-Man, Donkey Kong nebo legendární Tetris. S lepšími technologiemi docházelo k vytvoření lepších a lepších her. S vytvořením internetu a webových stránek došlo ke zrodu online her. Ve kterých se v dnešní době konají nejrůznější turnaje a soutěže.
V současnosti můžeme hry ovládat pomocí svého těla. Můžeme bez problému říci, že herní průmysl nemá dnes již žádné limity.