Pokud se někdo rozhodne postavit si dům, technologií dřevostavby, začne tím, že vykope základy a na ně položí betonovou základovou desku. Na ní pak začne růst konstrukce, která připomíná změť hranolů různých průřezů. Teprve až se střecha zakryje krytinou a stěny obloží izolačními materiály, začne stavba připomínat dům. Stavba vyroste velice rychle a tím, že se již od začátku počítá s rozvody energií a technologií, není ani vnitřní stavba nijak zdlouhavá.
Co je to ale proti mobilní dřevostavbě? Jen si to představte. Na pozemku se objeví pár lidí, něco vyměřují, pak kopou, udělají bednění, formy. Do nich nalijí beton a zase zmizí. Po pár dnech se zase objeví, rozeberou bednění. Výsledek je ihned viditelný, vznikly betonové patky. Pak vykopou v zemi rýhy. Napojí vodovod, odpady, natáhnou energetické přípojky. Jak je vše hotovo, výkopy zasypou a urovnají terén. Zasejí trávu a zase zmizí. Po čase přijedou znova. Pozemek upraví posekáním trávy, instalované věci zkontrolují.
Den na to u pozemku zastaví tahač a jeřáb. Na tahači je podlouhlá kostka, kterou jeřáb opatrně nadzvedne a přemístí nad pozemek. Opatrně a přesně tuto kostku umístí na ony betonové patky. Montéři připojí vodu, odpady, plyn a elektrickou energii.
Jeřáb zmizí a také tahač odjede někam do neznáma. Pozemek až na jednoho chlápka osiří. Ten člověk na něm bude až do příjezdu majitelů. Provede je pozemkem, zavede je k oné kostce, která už vlastně není kostka, ale úhledný domek. Majitelé si domek prohlédnout, něco chlápkovi podepíší, převezmou klíče. Majitelé si před domkem otevřou láhev s vínem a připravují se na první noc v novém domě.
Tak rychlé to je.
Mobilní dřevostavba je klasickou dřevostavbou, akorát je postavena na samonosné konstrukci, kterou lze umístit budˇ na připravené podložky, patky, nebo může stát i na vlastním podvozku, který je jeho součástí.