Postupem času se oblíbeným strojem stal i veslovací trenažér. Tento stroj je určen pro všechny lidi bez ohledu na věk či pohlaví. Cvičení na tomto stroji se zdá být náročnější, než opravdu je, a proto se donedávna mnoho žen tomuto stroji vyhýbalo. Pokud jste se rozhodli koupit veslovací trenažér, nabídneme vám rady, na co se při koupi zaměřit.
Jako první je třeba rozhodnout se pro typ trenažéru. Veslařské stroje se prodávají ve čtyřech hlavních typech brzdných systémů: magnetický, hydraulický, indukční a vzduchový. Jaký je v nich rozdíl? Magnetický brzdný systém je tichý a plynulý, vzduchový je řízen přívodem vzduchu, hydraulický funguje na principu posunutí tlumiče po rukojeti a indukční je nejdražší, ale nejefektivnější varianta, při kterém vzniká z cívky elektromagnet. Veslovací trenažéry jsou tiché a efektivní stroje a cvičením můžeme zpevnit břišní svaly, nohy, ruce i záda.
Druh zátěže
Nejdůležitějším parametrem při vybírání veslařského trenažéru je druh zátěže. Druhy zátěže závisí na již zmíněných brzdných systémech. Magnetický brzdný systém je vhodný pro průměrného a nenáročného uživatele a je to také nejčastější systém zejména v domácích posilovnách. Tyto modely jsou tiché a dlouho vydrží.
Nejvyšší zátěž lze nastavit u veslovacích trenažérů s indukčním brzdným systémem. Kromě nejvyšší zátěže tyto modely přesněji měří a jsou technologicky dokonalejší než magnetické.
Trenažéry s hydraulickým brzdným systémem mají často nejnižší ceny. Fungují na principu brzdění tlumiči. Je třeba si uvědomit, že trenažéry s tímto brzdným systémem nejsou vhodné pro ženy a lidi, kteří cvičí s malými zátěžemi, protože tento systém neumožňuje nastavení malých zátěží. Stroj s tímto systémem nevydrží dlouho, proto je lepší zainvestovat do trenažéru s jiným systémem, a tak ušetřit na opravách a údržbě stroje.
Pokud plánujete stroj častěji přesouvat, měl by být vybaven transportními kolečky, pomocí kterých lze trenažér lehkým nakloněným přesouvat. Většinu trenažérů můžeme i složit, aby nezabíraly velký prostor.