Mořská sůl nad zlato


O léčivých účincích moře víme mnohé. Spousta lidí má dokonce od lékařů doporučený pobyt u moře alespoň jednou za rok. Mořská voda totiž obsahuje velké množství minerálů, stopových prvků (hořčík, vápník, sodík, železo, jód, brom, draslík) a další cenné látky. Díky tomu dokážou lidský organismus nabít a obnovit jeho přirozenou rovnováhu. Obsažené látky dokážou proniknout skrze pokožku, stimulovat látkovou výměnu a zrychlit krevní oběh. Má antibakteriální, regenerační a hojivé účinky.

beach-1236581_960_720

Ne každá domácnost či jedinec si ale může dovolit takovou dovolenou. Naštěstí si těchto blahodárných účinků můžeme užít i doma. Moře k nám sice nedostaneme, ale alespoň kousek si ho k nám přenést můžeme prostřednictvím mořské soli:

  • Koupel připravená rozpuštěním této soli v horké vodě, která by měla trvat asi 15 minut, dalších 25 by pak měla zabrat následná relaxace v dece. Intenzivní kúru zajistí čtyři koupele týdně po dobu čtyř týdnů.
  • Sedací koupele pomáhají při gynekologických problémech, zánětech močového měchýře i hemoroidech. Hrst soli se rozpustí ve 3 litrech teplé vody, do níž si poté na 5 minut sedneme (provádět 2krát denně po dobu 5 dnů).
  • Peeling odstraní hrubou kůži na rukách i chodidlech. Hrubou sůl smícháme s olivovým nebo kokosovým olejem a jemně masírujeme pokožku.
  • Slaný zábal pro zjemnění pokožky připravíme rozpuštěním hrsti soli v horké vodě, které si potíráme na potřebné místo, jež nakonec zabalíme do potravinářské fólie. Pod teplou přikrývkou takto poté relaxujeme asi půl hodiny, kůži po sundání fólie promažeme výživným krémem či olejem.

basket-4834738_960_720

Nejen kosmetika je samozřejmě oblastí, kde ji můžeme využít. Ve spojení se solí nás nemůže napadnout nic jiného než kuchyň – a přesně tam ji i využijeme. Další možností jsou pak naše domácí bazény, kde poslouží coby dezinfekční prostředek namísto stále ještě nejvíce používaného chloru. Zde je třeba ale myslet na to, že kovu solné roztoky způsobují koroze, takže je prostředí tomu třeba nejdříve přizpůsobit.

About the author